KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599243
nr 1259 9243
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Kvarnholmen. Olja på pannå, signerad. 37x47
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:25:46